Světelná instalace inspirovaná stuhou vlající ve větru od designérky Kataríny Kudějové Fulínové zdobí atrium nového office centra ENVELOPA v Olomouci. Tento jedinečný prostorový a světelný zážitek postupně od návrhu až po výrobu vznikl v LASVITU. Objekt nesoucí název Ribbon vizuálně propojuje jednotlivá podlaží atria, navíc díky své trojrozměrnosti poskytuje z každého patra jiný pohled na tuto skleněnou plastiku. Envelopa v minulých dnech obdržela prestižní ocení v rámci soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty 2021.

 

Envelopa Office Center reflektuje nejnovější trendy v oblasti kancelářských budov a klade důraz na funkčnost a variabilitu prostor. Srdce budovy tvoří moderní recepce a velkoryse zastřešené centrální atrium, které bylo navrženo v duchu moderního designu. Jeho podlaha je pokryta dlažbou z překrásného kamene Patagonia a jedinečnou atmosféru dotváří právě nepřehlédnutelné designové osvětlení, které
si developer REDSTONE REAL EASTATE nechal vyrobit od světoznámého studia Lasvit.

 

„Jejich instalace sledujeme již řadu let. Přišlo mi logické, že pro tak velkorysý prostor proskleného atria budovy oslovíme právě designéry z Lasvitu. Mám za to, že se s našim zadáním vypořádali velmi dobře,“ řekl majitel developerské skupiny REDSTONE REAL ESTATE Richard Morávek.

 

Designérka Katarína Kudějová Fulínová spolupracovala na velkém počtu projektů v České republice i v zahraničí. Inspiraci vyhledává v přírodě a její morfologii. Její práce má abstraktní formu, která otevírá prostor pro představivost a funguje jako okno do našeho interiéru, do našeho nitra. Celkové tvarosloví jejího objektu i jednotlivých části díla v Envelopě vycházejí z tvaru trojúhelníku, který se objevuje jako stavební prvek skylightu. 

 

„Celou stuhu tvoří celkem 10 trojúhelníků zavěšených pod úhlem, ty se navzájem v určitých částech propojují, a tím tvoří kompaktní celek. Každý z trojúhelníků tvoří kovová nosná konstrukce, která je vypletena kovovými lanky, na kterých jsou připevněné jednotlivé skleněné komponenty tvořící síť – ornament,“ popsala svůj jedinečný projekt designérka Katarína Kudějová Fulínová s tím, že celý objekt je externě nasvícený s přednastavenými dynamickými světelnými scénami. 

 

Čistě výroba této instalace trvala okolo tří měsíců. Celý proces, od designového návrh až po dodání a instalaci v budově EOC, byla však o dva měsíce delší. „Na celý projekt jsme použili přibližně 80 metrů nerezových trubek, zhruba 800 metrů nerezových lan a téměř 1700 kusů skel. V tomto případě skláři pracovali s křišťálově čirým borosilikátovým sklem s optiškou (vzorem). To je řezané ze skleněných profilů dle požadovaných rozměrů,“ popsala výrobu manažerka projektu Alena Trunečková
ze společnosti LASVIT Prague. 

 

Moderní administrativní budova Envelopa má šest nadzemních pater o celkové ploše 15 000 m²
a disponuje třemi podzemními patry s celkem 170 parkovacími místy. Poznávacím znamením nového kancelářského komplexu je prosklená fasáda. A právě obří okna otevírají v Envelopa Office Center jedinečné pohledy na historické centrum i moderní části Olomouce. Budova má strategickou 

polohu s výbornou dopravní dostupností. Komplex nabízí prvotřídní, reprezentativní a současně ekonomicky efektivní kancelářské a obchodní prostory nejvyššího kvalitativního standardu splňující veškeré dnešní požadavky na moderní pracovní prostředí s perfektním zázemím a dopravním napojením. Kromě využití pro administrativu projekt umí uspokojit požadavky na umístění i jiných provozů, jako jsou laboratoře, ateliéry, studia, ordinace, kontaktní centra a obchodní prostory. V přízemí budovy se nachází Bistro Romana Pauluse – kantýna 21. století. 
O designérce:

Katarína Kudějová Fulínová (* 1978) je česká designérka narozená na Slovensku v Nitře a žijící v Praze, kde navrhuje světelné instalace pro českou firmu Lasvit. Vystudovala pražské školy SUPŠ a VŠUP. Zabývá se především designem předmětů denní potřeby, nejčastěji skleněných svítidel, váz, sklenic a dalších. Pro Katarínu Kudějovou Fulínovou je design hlavním oborem práce. Její výrazná svítidla a elegantní skleněné nádobí jsou okamžitě rozpoznatelné a autorka pracuje s čistými tvary a liniemi, příležitostně s přidanými květinovými ornamenty. Katarína dále obrací tradiční postupy a tvary vzhůru nohama, často porušuje pravidla konvence. Její častý inženýrský přístup má význačný grafický charakter a odpovídá požadavku absolutní čistoty tvaru a moderní zálibě 

v chladné, racionální eleganci. Jako umělkyně úspěšně vystavovala v Miláně (Milánský veletrh nábytku)
a Glasgow ve Skotsku. Její sbírka osvětlení „Plastico“ byla také zařazena do užšího výběru pro Grand Prix londýnského veletrhu interiérů v roce 2005.

V roce 2009 navrhla coby interní designér firmy Lasvit spolu s Jitkou Kamencovou Skuhravou světelné instalace ve dvou stanicích v Dubajském metru. V roce 2011 vytvořila společně s Táňou Dvořákovou osvětlení společných prostor hotelu Ritz-Carlton v Hongkongu. O rok později vytvořila pro letní olympijské hry v Londýně skleněné trofeje pro české olympioniky.

Mezi její nejzajímavější díla patří určitě instalace v hotelu La Mamounia v Marakéši, dále také v hotelu Four Season v Soulu, pracovala na dílu v čínském Tianjinu v tamním hotelu InterContinental, designovala kultovní místo v Dubaji v Palazzo Versace Hotel a mnoho dalšího.

O společnosti LASVIT Prague s.r.o.:

LASVIT je globálním lídrem v oblasti vytváření odvážných a jedinečných prostorových a světelných zážitků, které jsou navrženy tak, aby doslova povznesly pocity a estetiku všech. Společnost LASVIT, kterou založil Leon Jakimič, je lídrem světového designerského průmyslu. Vedle osobitého stylu
a vytříbeného vkusu LASVIT vyniká svým nekonečným optimismem a touhou propojit design s uměním za využití tradičních i moderních metod a technologií.

Envelopa Office Center s.r.o.

tř. Kosmonautů 1221/2a, 779 00 Olomouc

IČ: 02070332

DIČ: CZ 02070332

T: +420 607 175 966
T: +420 777 071 170
E: vyslouzil@rsre.cz

Sledujte nás

Web vytvořila Domigrafika.